USA: Możliwe otwarcie lekko nad kreską

Konrad Sobiecki
opublikowano: 18-08-2008, 14:47

Po porannych spadkach, amerykańskie futuresy zmieniły swój kierunek - obecnie wskazują na otwarcie lekkie nad kreską. Bezpośrednim tego powodem jest wzrost cen towarów, który przełożył się na podskok spółek energetycznych i wydobywczych.

Optymizmu dodały inwestorom również wyniki kwartalne Lowes. Wyniki amerykańskiego detalisty spadły, co prawda, czwarty kwartał z rzędu - za sprawą spowolnienia na rynku nieruchomości, ale i tak okazały się lepsze od prognoz analityków.

Indeks Nasdaq Futures wynosił na godzinę przed rozpoczęciem sesji 1970,25 pkt., co oznacza wzrost o 0,24 proc. Dow Jones Futures osiągnął 11688 pkt. i zyskał o 0,4 proc. Standard & Poor’s 500 wynosił 1302,8 pkt., co oznacza wzrost również o 0,2 proc.

Pocieszająca dla inwestorów może okazać się cena ropy, która po wczorajszym wybiciu do prawie 115,35 USD spadła już ponad 1,5 USD niżej. Notowania na „czarne złoto” spadły po tym, jak sztorm zbliżający się do Zatoki Meksykańskiej ominął rafinerie głównego koncernu paliwowo-gazowego.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Konrad Sobiecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / USA: Możliwe otwarcie lekko nad kreską