USA: Rekord ropy powalczy z wynikami GE

PAL
opublikowano: 11-07-2008, 14:39

Baryłka lekkiej ropy WTI na sierpień na  NYMEX w Nowym Jorku kosztowała 145,98 USD, po wzroście ceny o 3,1 proc., czyli 4,33 USD. Powodem gwałtownych wzrostów są informacje o tym, że izraelska armia przeprowadzała manewry wojenne nad Irakiem, co może sugerować możliwy atak na  Iran.

Znacząca jest też informacja z Brazylii, gdzie związkowcy z państwowego koncernu Petrobras zagrozili strajkiem. Piątkowy wzrost cen ropy znalazł swoje odzwierciedlenie w prognozach analityków dla producentów aut oraz linii lotniczych. Spadają m.in. kursy Volkswagena oraz Air France.

General Electric podał wyniki za II kwartał br. Pokrywają się one z oczekiwaniami analityków, a sprzedaż, jaką może pochwalić się spółka po czerwcu, nawet je przewyższa. Zysk GE za II kwartał spadł o 3,9 proc., tak jak przypuszczali analitycy. Wartość zysku na działalności operacyjnej spółki wyniosła 5,30 mld USD, czyli 54 centy na akcję, w porównaniu z kwotą 5,61 mld USD rok wcześniej. Sprzedaż wzrosła o 11 proc., do 46,9 mld USD. Informacje z GE są ważne dla rynku – wyniki spółki są traktowane trochę jak papierek lakmusowy kondycji innych spółek.

O godzinie 16. Uniwersytet Michigan opublikuje wskaźnik nastrojów konsumentów, który może mieć wpływ na przebieg sesji w USA. Na razie jednak zarówno główne indeksy giełd europejskich, jak i kontrakty na indeksy giełd amerykańskich notowane są na czerwono.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / USA: Rekord ropy powalczy z wynikami GE