Czytasz dzięki

USA: sąd zablokował zakaz TikToka

ARŻ, Reuters
opublikowano: 28-09-2020, 15:32

Amerykański sędzia tymczasowo zablokował zarządzenie Donalda Trumpa, które miało zakazać Apple'owi i Google'owi oferowania TikToka w ich sklepach z aplikacjami mobilnymi, pisze Reuters.

Sędzia Carl Nichols z Waszyngtonu wstępnie odmówił w niedzielę wieczorem czasu lokalnego wprowadzenia ograniczeń dla TikToka, które miałyby wejść w życie 12 listopada. Szczegółowe orzeczenie na piśmie zostanie wydane w poniedziałek.

Zobacz więcej

TikTok

Fot. Bloomberg

Departament Handlu podał w oświadczeniu, że zastosuje się do wyroku. Nie sprecyzował, czy zgłosi  odwołanie.

Orzeczenie pojawia się w czasie, gdy trwają negocjacje w celu wypracowania warunków wstępnej umowy między Walmartem i Oracle, które mają objąć udziały w nowej firmie TikTok Global, która miałaby nadzorować operacje w USA. Jej kluczowe warunki, w tym określenie, kto będzie dysponował większościowym pakietem akcji, wciąż są przedmiotem sporu.

TikTok jest zadowolony z decyzji sądu i deklaruje, że będzie kontynuował dialog z rządem i potencjalnymi amerykańskimi inwestorami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane