Czytasz dzięki

USA: sprzedaż nowych domów wyższa niż oczekiwano

opublikowano: 25-09-2019, 16:07

W sierpniu sprzedaż nieruchomości mieszkaniowych rosła w USA mocniej niż oczekiwano. To zasługa spadku oprocentowania kredytów hipotecznych, co zwiększyło popyt na droższe domy.

Sprzedaż domów jednorodzinnych rosła o 7,1 proc. do 713 tys. w ujęciu zannualizowanym. Tak wysokiej dynamiki nie prognozował żaden z ekonomistów ankietowanych przez Bloomberga. Mediana ceny sprzedaży wzrosła w sierpniu o 2,2 proc. w ujęciu rocznym do 328,4 tys. USD.

Budowa domów w USA
Zobacz więcej

Budowa domów w USA fot. Bloomberg

Dane potwierdzają ostatnie sygnały wskazujące na ożywienie rynku nieruchomości mieszkaniowych. Sprzedaż domów na rynku wtórnym, stanowiąca ok. 90 proc. transakcji, wzrosła do najwyższego poziomu od ponad roku. Niespodziewanie najmocniej od połowy 2007 roku wzrosła także liczba rozpoczętych budów domów.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane