Czytasz dzięki

USA: sprzedaż nowych domów znów spadła

opublikowano: 25-06-2019, 16:54

Sprzedaż nieruchomości mieszkaniowych na rynku pierwotnym USA spadła w maju drugi miesiąc z rzędu.

Departament Handlu podał, że w maju sprzedaż nieruchomości mieszkaniowych na rynku pierwotnym spadła do 626 tys. w ujęciu zannualizowanym. To o 7,8 proc. mniej niż w kwietniu i 3,7 proc. mniej niż rok wcześniej. Mediana ceny sprzedaży nieruchomości w maju spadła o 2,7 proc. w ujęciu rocznym do 308 tys. USD.

Eksperci zwracają uwagę, że rynek nieruchomości mieszkaniowych nie wygląda bardzo dobrze. Sprzedaż jest „płaska” od prawie roku. Choć optymizm wzbudziły dane o sprzedaży na rynku wtórnym w maju, to wciąż nie jest pewne, czy ten trend będzie trwały.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane