USA: Yahoo! poprawiło nastroje inwestorów

Marek Druś
27-12-2001, 22:11

Sesje na giełdach w USA miały "wakacyjny" charakter do czego przyczyniła się zmniejszona aktywność inwestorów oraz nieobecność wielu giełdowych graczy, którzy przedłużyli sobie świąteczną przerwę w pracy.

Aktywność inwestorów skupiała się na akcjach niewielkiej liczby spółek. Bohaterem dnia okazał się największy internetowy portal, Yahoo!. Akcje spółki zdrożały w środę, gdy poinformowała ona o wzroście sprzedaży w sezonie świątecznym. W czwartek dobrą wiadomością okazało się zwycięstwo Yahoo! w rywalizacji o przejęcie Hotjobs.com, drugiego na rynku internetowego pośrednika pracy. W ostatnich minutach sesji nastroje poprawiły się jeszcze bardziej, kiedy na rynek dotarła wiadomość, że 3 proc. akcji portalu postanowiło kupić SBC Communications, jedna ze spółek z indeksu blue chipów Dow Jones.

Doskonałe nastroje panowały wśród producentów chipów. Zdrożały udziały m.in. Texas Instruments i Applied Micro Circuits. W górę poszły kursy największych producentów mikroprocesorów, Intela i Advanced Micro Devices. Wpłynęła na to w znacznym stopniu redukcja prognozy kwartalnej straty ostatniej ze spółek przez analityków banku Merrill Lynch.

Jutrzejsza sesja może przynieść więcej emocji. W piątek planowane jest przekazanie danych o liczbie bezrobotnych, zamówieniach na dobra trwałego użytku w listopadzie, nastrojach konsumentów w grudniu oraz sprzedaży domów w tym samym miesiącu.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: Yahoo! poprawiło nastroje inwestorów