USA zablokowały fuzję medialnych gigantów

opublikowano: 21-11-2017, 12:38
aktualizacja: 21-11-2017, 12:38

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych złożył wniosek o zablokowanie fuzji pomiędzy Time Warner oraz AT&T, informuje faz.de.

Fuzja wyceniana była na blisko 85 mld USD.

Zobacz więcej

REUTERS/Brendan McDermid/FORUM

Jednym z wielu warunków akceptacji połączenia medialnych gigantów była sprzedaż telewizji CNN przez AT&T, którego koncern nie jest skłonny spełnić.

Warto podkreślić, że CNN to „osobisty wróg” prezydenta Donalda Trumpa, który wielokrotnie wskazywał nieprzychylną mu stację jako źródło tzw. fake news, czyli rzekomo nieprawdziwych informacji. 

Prezes AT&T Randall Stephenson powiedział, że nie wie, czy proces antymonopolowy miał coś wspólnego z CNN, ale dodał, że „polityka antymonopolowa Ministerstwa Sprawiedliwości nagle się zmienia". Jest to odejście od wieloletniej praktyki agencji uprawniającej do tzw. "pionowych fuzji", czyli uzupełniających się przedsiębiorstw jak w przypadku AT & T i Time Warner.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu