USA: zapowiada się korekta po dwóch sesjach wzrostów

Marek Druś
05-03-2002, 17:12

Dwie sesje wzrostów na giełdach w USA wyczerpały potencjał strony popytowej. Wtorkowe notowania zaczęły się od zniżek. Indeksy ruszyły mocno w górę po wiadomości o wzroście lutowego wskaźnika aktywności sektora usług (ISM) do największej poziomu od 15 miesięcy. Sytuacja szybko jednak wróciła do stanu z początku notowań.

Popytem cieszą się jedynie akcje producentów chipów. Jedna z branżowych organizacji podała we wtorek, że w styczniu zmalała wyraźnie dynamika spadku sprzedaży półprzewodników. Do tego w poniedziałek po sesji dobre wyniki przedstawił Texas Instruments, który produkuje układy scalone wykorzystywane w „komórkach”. Morgan Stanley podniósł rekomendację Intela do ‘kupuj’.

Tanieją akcje telekomów. W dół poszła cena papierów WorldCom i 3Com. Wśród spółek z indeksu Dow Jones największe spadki notują udziały koncernu aluminiowego Alcoa oraz sieci handlowej Home Depot. Sieć sklepów z elementami wyposażenia mieszkań i domów korzystała w związku z rosnącą sprzedażą domów. Działo się tak dzięki niskimi stopom procentowym. Poprawa koniunktury może tymczasem skłonić Fed do podniesienia kosztu kredytu.

Marek Druś, m.drus@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / USA: zapowiada się korekta po dwóch sesjach wzrostów