USA zapowiadają utrzymanie ceł na turecką stal

opublikowano: 16-08-2018, 08:02

USA utrzymają cła na turecką stal bez względu na to, czy Turcja uwolni aresztowanego amerykańskiego pastora, zapowiada Biały Dom.

- Cła wprowadzone na stal nie zostaną zniesione po uwolnieniu pastora Brunsona – ogłosiła Sarah Sanders, rzeczniczka Białego Domu.

Powodem jest to iż uzasadnieniem ich było „narodowe bezpieczeństwo”, wyjaśniła.  

W środę Turcja wprowadziła odwetowe cła wysokości od 50 do 140 proc. na sprowadzane z USA ryż, alkohol i auta. To odpowiedź na podwojenie kilka tygodni wcześniej przez USA ceł na turecką stal i aluminium.

W środę administracja Donalda Trumpa określiła działania władz Turcji jako „krok w złym kierunku”. Ogłoszenie, że sprawa pastora Andrew Brunsona nie będzie miała wpływu na cła eksperci uznali za usztywnienie stanowiska Białego Domu i zapowiedź, że spór USA z Turcją jest daleki od rozwiązania.

Pastor Andrew Brunson został zatrzymany w Turcji pod zarzutem współpracy ze spiskowcami, którzy dokonali nieudanej próby zamachu stanu w 2016 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu