Ustka ma miejskie autobusy

opublikowano: 29-07-2018, 22:00

Pierwszy pilotażowy program komunikacji miejskiej w Ustce pozwolił na uruchomienie od 12 lipca kursów dwóch autobusów na dwóch trasach w godzinach 6-20.

Linie mają połączyć skrajne części kurortu i będą obsługiwane przez słupski PKS. Miasto poinformowało, że przejazdy są bezpłatne dla mieszkańców Ustki (wystarczy dowód osobisty z adresem zameldowania, bilet wydawany w Biurze Ewidencji Ludności w Urzędzie Miasta w Ustce, oświadczenie ustne rodzica lub legitymacja szkolna) i osób niepełnosprawnych okazujących aktualną legitymację lub zaświadczenie o niepełnosprawności. Bezpłatnie z komunikacji mogą korzystać również turyści, którzy posiadają dowód uiszczenia opłaty uzdrowiskowej. Dla pozostałych pasażerów koszt biletu to 2 zł za przejazd. Pilotażowy program potrwa do 26 września.

Władze miasta nie wykluczają, że jeśli program się przyjmie, istnieje możliwość dalszego funkcjonowania komunikacji. Na jego powodzenie są spore szanse, bo w centrum Ustki nie ma zbyt wielu miejsc parkingowych. © Ⓟ

250 tys. zł Tyle miasto przeznaczyło na dopłatę do komunikacji.

21 Tyle przystanków mają łącznie dwie linie autobusowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Łuszczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu