Uszkodzono główny ropociąg w Jemenie

PAP
opublikowano: 12-11-2012, 13:34

Nieznani sprawcy uszkodzili w nocy z niedzieli na poniedziałek główny jemeński ropociąg w prowincji Marib, co znacznie utrudniło eksport tego surowca - podały lokalne źródła.

Ten sam ropociąg został uszkodzony na początku września w miejscowości Wadi Abida przez mieszkańca regionu, który chciał wywrzeć nacisk na władze w osobistej sprawie - przypomniał w poniedziałek przedstawiciel ministerstwa ds.ropy naftowej.

Pod koniec października gazociąg dostarczający surowiec do jedynego w Jemenie terminalu eksportującego skroplony gaz ziemny został wysadzony w powietrze.

Do ataków różnych zbrojnych ugrupowań na rurociągi transportujące gaz ziemny i ropę naftową w Jemenie dochodzi odkąd antyrządowe protesty w ubiegłym roku doprowadziły w kraju przez pewien czas do próżni władzy. Władze twierdzą, że straty gospodarcze z tego powodu wyniosły już ponad 4 mld dolarów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Uszkodzono główny ropociąg w Jemenie