Uwaga! Wzrośnie podaż tanich akcji

Marcin Goralewski
opublikowano: 23-01-2004, 00:00

Menedżerom Eldorado została do podziału ostat-nia transza „darmowych” akcji. A później? Później można je sprzedać.

Najwcześniej w kwietniu do kadry zarządzającej Eldorado, giełdowej spółki handlowej, trafi trzecia i ostatnia transza akcji menedżerskich. Do podziału jest 86,5 tys. akcji obejmowanych po cenie 1,2 zł za papier.

Jak zdrożeje...

Spółka czeka na wzrost ceny papierów.

— Podstawowym warunkiem przydziału trzeciej transzy jest uzyskanie wyceny akcji na minimalnym poziomie 33 zł, czyli średniej trzymiesięcznej. Poza procedurami innych warunków nie ma — mówi Lilianna Bonecka, rzecznik prasowy Eldorado.

Na giełdzie akcje wyceniane są na około 30 zł, a średnia liczona jest od momentu przydziału drugiej transzy, czyli od 29 grudnia. Papiery nie mają jakichkolwiek ograniczeń przy sprzedaży. Na razie jednak wydaje się, że nie trafiły one na rynek.

— Akcje przydzielane są w niewielkim odstępie czasowym, a warunkiem uruchomienia transzy jest wzrost kursu. Sprzedaż akcji, czyli zwiększanie podaży i możliwe w ten sposób osłabienie notowań byłoby działaniem na własną szkodę. Sytuacja oczywiście się zmieni po przydziale trzeciej transzy — mówi jeden z analityków.

...to będzie kusić

Pierwszą i drugą transzę kadra zarządzająca spółką objęła pod koniec ubiegłego roku. Każda akcja kosztowała nieco ponad 1,2 zł. Do portfeli menedżerów trafiło wówczas około 150 tys. walorów. Ich wartość giełdowa zbliżyła się do 5 mln zł, a łączna kwota, za którą zostały objęte, nie przekroczyła 200 tys. zł. Łącznie w trzech transzach przydzielonych zostanie niespełna 4 proc. kapitału spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Uwaga! Wzrośnie podaż tanich akcji