Chanel domaga się wycofania perfum Majdana

opublikowano: 07-11-2018, 16:46
aktualizacja: 07-11-2018, 17:07

Polska Agencja Rozwoju Przemysłu przyznała dofinansowanie spółce Vabun, której największym akcjonariuszem jest Radosław Majdan. Tymczasem koncern Chanel domaga się wycofania jednego z produktów.

Kwota 186 tys. zł uzyskana z PARP dotyczy projektu pn. "Rozwój spółki Vabun S.A. poprzez wejście na rynki zagraniczne".

Radosław Majdan jest głównym akcjonariuszem spółki Vabun.
Zobacz więcej

Radosław Majdan jest głównym akcjonariuszem spółki Vabun. Daniel Dmitriew _ FORUM

Całkowita jego wartość to 269 tys. zł, a spółka planuje zwiększenie poziomu eksportu, nawiązanie relacji z zagranicznymi partnerami i zwiększenie rozpoznawalności marki na rynkach zagranicznych.

"Dzięki otrzymanemu wsparciu Emitent pozyskał fundusze potrzebne na wizualizacje, zaprojektowanie i produkcję nowego designu perfum i kosmetyków, także z uwzględnieniem rynków lokalnych (usługa opracowania wzornictwa produktu). Spółka weźmie także udział w zagranicznych targach i misjach handlowych, największych i najważniejszych wydarzeniach branży kosmetycznej w Europie i Azji" - dodano.

Vabun to notowany na NewConnect dystrybutor kosmetyków pod marką RM Vabun. Jednym z nich są perfumy damskie Vabun for Lady No. 5. W oddzielnym komunikacie spółka podała dziś, że otrzymała pismo od kancelarii prawnej spółki Chanel (sprzedaje znane perfumy pod nazwą Chanel No. 5), w którym napisano, że "istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że używanie Spornego Oznaczenia No.5 doprowadzi do konfuzji. Wywoła wśród klientów przekonanie, że produkty spółki Vabun pod Spornym Oznaczeniem No.5 są produktami" marki Chanel lub w jakiś sposób powiązane z Chanel, w związku z czym druga strona oczekuje m.in. zaprzestania sprzedaży produktów zawierających Sporne Oznaczenie No.5.

Vabun zapewnia, że nie miał na celu powielania produktów i marek znanego konkurenta, a po analizie prawnej rozważy polubowne rozwiązanie sporu i wycofanie ze sprzedaży perfum z oznaczeniem No. 5.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy