Vancouver - nieopłacalne igrzyska...

ŁO, dailyfinance.com
opublikowano: 12-02-2010, 11:31

Stacja NBC posiadająca prawa do transmisji z igrzysk olimpijskich w Vancouver poinformowała, że zamiast zarobić na  relacjach, to cała impreza przyniesie jej stratę.

A ma to być strata poważna, bo ponad 200 mln USD. Za same prawa do transmitowania igrzysk (w Vancouver i letnich w Londynie w 2012 roku) stacja zapłaciła Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu 2,2 mld USD.

Problemem jest mniejsza popularność zimowych igrzysk w Stanach niż się spodziewano wcześniej. Zimowe zmagania znacząco ustępują popularnością letnim igrzyskom.

Dodatkowo pojawił się problem w postaci kontuzji narciarki alpejskiej Lindsey Vonn, która nie jest pewna czy wystartuje, a była na długo przed rozpoczęciem igrzysk lansowana jako twarz reprezentacji USA i największa gwiazda. Miała ściągnąć przed telewizory dziesiątki milionów rodaków i zdobyć co najmniej trzy złote medale.

Kolejnym powodem wymienianym przez ekspertów jest gorsza forma amerykańskich łyżwiarzy figurowych, którzy na poprzednich igrzyskach generowali olbrzymią widownię w swoim kraju.

Igrzyska w Vancouver ruszają w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, dailyfinance.com

Polecane