Vanquis Bank szuka kadr

ET
opublikowano: 19-04-2012, 00:00

Brytyjska instytucja zaczęła budować zespół, który ma jej rozkręcić polski biznes.

Przed miesiącem Komisja Nadzoru Finansowego przyjęła do wiadomości, że Vanquis Bank, należący do potentata na brytyjskim rynku pożyczek konsumenckich Provident Financial Group (nie ma on nic wspólnego z polskim imiennikiem), jest zainteresowany naszym rynkiem.

Pytaliśmy wtedy Brytyjczyków, kiedy chcą pojawić się nad Wisłą. Odpowiedziano nam, że nic w tej sprawie nie zostało postanowione. Wyspiarze nie zasypiają jednak gruszek w popiele.

Vanquis już prowadzi nabór pracowników, znających polski i angielski, najlepiej obeznanych z obsługą klienta, a jeszcze lepiej — z rynkiem finansowym.

— W Vanquis Banku szukamy osób (…), które pomogą w rozwoju naszego nowego zagranicznego biznesu w Polsce — czytamy na stronie internetowej banku. Aplikacje zbierane są do 20 kwietnia.

Vanquis działa obecnie tylko w Wielkiej Brytanii jako bankowe ramię Providenta, firmy pożyczkowej, zajmującej się pożyczaniem pieniędzy (oraz zbieraniem rat) w domu klienta. Bank operuje w tej samej niszy, czyli wśród osób, które nie mają relacji z klasycznymi instytucjami finansowymi, najczęściej ze względu na niską zdolność lub w ogóle brak zdolności kredytowej.

Ma całkiem sporą grupę klientów, która szybko rośnie. Na koniec 2011 r. obsługiwał 691 tys. osób, o 27 proc. więcej niż rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu