Variant zadecyduje o skupie akcji

DI
opublikowano: 02-01-2009, 13:41

NWZA spółki Variant zaplanowane na 12 stycznia 2009 r. zadecyduje o nabycia akcji własnych spółki oraz o utworzeniu i  użyciu kapitału rezerwowego z przeznaczeniem na nabycie akcji własnych. Może też podjąć uchwałę ws. zmian w składzie Rady Nadzorczej.

Jak wynika z projektu uchwał na Walne, liczba nabytych akcji nie może przekroczyć łącznie 20 proc. kapitału zakładowego spółki (uwzględniając w tym wartość nominalną pozostałych akcji własnych, które nie zostały przez spółkę zbyte). Spółka upoważniona będzie do nabywania akcji własnych w terminie do 30 czerwca 2010 r., po minimalnej cena nabycia akcji nie niższej niż 1 zł i nie wyższej niż 8 zł. Akcje nabywane będą za pośrednictwem domów maklerskich w obrocie giełdowym na GPW oraz w obrocie pozagiełdowym, także w transakcjach pakietowych, z kapitału rezerwowego utworzonego na ten cel.

Walne ma również zadecydować o utworzeniu kapitału rezerwowego w wys. 1,5 mln zł z kapitału zapasowego spółki, kwoty 42.661.446,81 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane