Czytasz dzięki

Varoufakis: rząd rozważy kontrolę kapitału

opublikowano: 28-06-2015, 14:47

Minister finansów Yanis Varoufakis powiedział, że w niedzielę wieczorem rząd Grecji rozważy wprowadzenie kontroli kapitału i zamknięcia banków w poniedziałek, donosi Reuters.

Varoufakis powiedział, że decyzja dotycząca kontroli kapitału i zamknięcia banków zostanie podjęta w porozumieniu z właściwymi władzami w Grecji i „Frankfurcie”. 

Yannis Varoufakis
Bloomberg

- Naszym zdaiem unia walutowa, która nie może zagwarantować funkcjonowania banków, szczególnie pod pretekstem, że Grecy mieli śmiałość zażądać głosu w sprawie swojej przyszłość, stanowi wielkie zaprzeczenie każdej zasady unii walutowej – powiedział Varoufakis.

Greckie Ministerstwo Finansów poinformowało, że wypowiedzi ministra Varoufakisa o kontroli kapitału nie można traktować tak, że jest to preferowane przez rząd działanie. Resort zwrócił uwagę, że byłoby to niezgodne z ideą unii walutowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane