Varsav VR odpala zbiórki na CrowdDragons.com

opublikowano: 15-04-2018, 22:00

Nowy portal crowdfundingowy będzie pomagał w finansowaniu projektów z branży gier. W ciągu roku chce uruchomić 20 projektów.

Spółka Crowd Dragons należąca do notowanego na NewConnect Varsav VR uruchomiła wyspecjalizowany portal crowdfundingowy, umożliwiający finansowanie projektów z branży gier komputerowych, mobilnych i konsolowych oraz technologii VR/ AR. Portal oferuje inwestorom dostęp do projektów m.in. w ramach crowdfundingu udziałowego oraz przychodowego. Wśród innych portali tego typu CrowdDragons.com ma się wyróżniać specjalizacją branżową, selektywnym podejściem do projektów oraz wykorzystaniem doświadczenia twórców wyniesionego z pracy na rynku kapitałowym i w branży gier. Projekty muszą spełniać kilka kryteriów.

Łukasz Rosiński, doświadczenie zdobyte na rynku kapitałowym i przy grach wideo (pracował m.in. w DM Amerbrokers,) chce wykorzystać w projekcie CrowdDragons.
Zobacz więcej

Cenne umiejętności:

Łukasz Rosiński, doświadczenie zdobyte na rynku kapitałowym i przy grach wideo (pracował m.in. w DM Amerbrokers,) chce wykorzystać w projekcie CrowdDragons. Fot.

Po pierwsze, stadium realizacji projektu nie może być niższe niż około 70 proc., budżet potrzebny na jego dokończenie nie może być wyższy niż 1 mln zł, projekt musi być ukończony w ciągu roku oraz musi być firmowany przez zespół z potwierdzonym doświadczeniem. Inwestorzy mają do wyboru m.in. crowdfunding udziałowy, w którym w zamian za współfinansowanie projektu obejmą udziały w spółce (ta forma jest zarezerwowana dla spółek z o.o.) i crowdfunding przychodowy, w którym inwestor w zamian za finansowanie partycypuje w przychodach z projektu. Pierwsze dwie kampanie na portal ruszyły w piątek. Fat Dog Games chce pozyskać 600 tys. zł w zamian za 10 proc. udziałów w przychodach z sześciu gier. Czas trwania kampanii to 45 dni. W piątek pojawił się pierwszy inwestor, który wyłożył 100 tys. zł. Drugi z projektów zgłosiło studio deweloperskie Ovid Works, które chce pozyskać 0,8 mln zł w zamian za 10 proc. udziałów w spółce. Celem kampanii jest sfinansowanie dalszej produkcji gry „Metamorphosis”, w której gracz w świecie opartym na powieściach Franza Kafki przeżywa przygody z perspektywy… małego robaka.

Minimalna kwota umożliwiająca inwestycję na CrowdDragons.com to 1 tys. zł. Według analityków zrzutka.pl wartość rynku finansowania społecznościowego w Polsce wzrośnie w 2018 r. o 254 proc., do 507 mln zł. Jego część chce zwdobyć Crowd Dragons, który jako jedyny w Polsce oferuje crowdfunding przychodowy.

— Liczę, że w ciągu roku od uruchomienia uda nam się zrealizować 20 projektów — mówi Łukasz Rosiński, prezes Crowd Dragons. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu