Vela Poland szturmuje Wielką Brytanię

opublikowano: 30-03-2023, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Właściciel grupy serwisów internetowych Tripinvest, pośredniczący w zakupach nieruchomości w Hiszpanii, szuka klienteli na Wyspach Brytyjskich.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • jakie wyniki sprzedażowe miała Vela Poland w 2022 r.
  • w jakich krajach już działa
  • do czego służy jej ekspansja w Wielkiej Brytanii

Spółka Vela Poland rozpoczęła kampanię reklamową emitowaną w kanałach Polskiego Radia Londyn i odnotowała pierwszą sprzedaż. Jest w trakcie otwierania biura w Londynie i zakładania spółki zależnej. Zagraniczni inwestorzy odpowiadają za nawet 20 proc. transakcji na rynku nieruchomości w Hiszpanii. Vela Poland ze swoimi serwisami sprzedażowymi Tripinvest jest już obecna w Rumunii, Niemczech, Belgii, Chorwacji, Portugalii i Szwecji. W II kw. chce przeprowadzić emisję crowdfundingową. Debiut na NewConnect planuje na następny rok.

Ambitne plany:
Ambitne plany:
Docelowo chcemy być obecni w 20 krajach w Europie. Kampania reklamowa w Wielkiej Brytanii to pilotaż — mówi Michał Ćwierzyk, prezes Vela Poland.

— Nieruchomości w Hiszpanii są na celowniku wielu inwestorów. Jeśli chodzi o średnie ceny kupna nieruchomości na południu Europy, to ci z Wielkiej Brytanii są w naszych analizach tuż za Niemcami, Szwedami i Włochami — mówi Michał Ćwierzyk, prezes Vela Poland.

Wartość transakcji sprzedaży nieruchomości w 2022 r., w których pośredniczyła spółka, wyniosła kilkadziesiąt milionów złotych. W 2022 r. zanotowała prawie 2 mln zł przychodów i ponad 450 tys. zł zysku netto, pokonując prognozę przychodów o ponad 17 proc.

— Chcemy zachować dotychczasową dynamikę rozwoju. Polacy coraz chętniej spoglądają w stronę nieruchomości na południu Europy. W ubiegłym roku kupili prawie 3 tys. mieszkań i domów. Sądząc po zainteresowaniu klientów, ten rok może być jeszcze lepszy — mówi Michał Ćwierzyk.

Spółka chce wykorzystać dobrą koniunkturę i skalować biznes. W 2023 r. zamierza rozwinąć ofertę o wynajem i obsługę potransakcyjną. Rozmawia także z inwestorami instytucjonalnymi i branżowymi o możliwości współpracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane