Velto idzie na NewConnect

MGA
opublikowano: 01-06-2012, 00:00

Spółka, która w portfelu ma portale i komunikator internetowy pozyskała w ofercie blisko 1,7 mln zł.

Wrocławskie Velto to kolejna spółka internetowa, która już niedługo trafi na NewConnect. W ofercie prywatnej, która właśnie się zakończyła, spółka pozyskała prawie 1,7 mln zł. Większość akcji została objęta przez grupę internetową TRO Media.

— Naszą działalność koncentrujemy przede wszystkim na portalach internetowych Programs.pl, PCArena.pl i Vista.pl. Są trzy najbardziej rozpoznawalne projekty z naszego portfela. Ponadto stoimy także za odtwarzaczem muzycznym Wrzuta Player i posiadamy multikomunikator internetowy WTW — mówi Kamil Babula, prezes Velto.

Jego zdaniem, spółka prowadzi również działalność inwestycyjną w sferze biznesu internetowego. Jej inwestycją jest spółka TechKomp, która rozwija portal o pomocy w zakresie obsługi komputerów.

Co ciekawe został on kupiony w ubiegłym roku od TRO Media, które zainkasowało za niego ponad 300 tys. zł.

Spółka planuje przeznaczyć pieniądze z oferty na rozwój swoich projektów. Najbardziej ambitne plany dotyczą multikomunikatora WTW (został on kupiony przez firmę w listopadzie ubiegłego roku; Velto ma w nim 51 proc. udziałów), która ma m.in. wyjść poza polski rynek i zostać udostępniony na urządzenia mobilne.

Natomiast w przypadku posiadanych portali Velto planuje m.in. odświeżenie grafiki, wejście w segment mobile i uruchomienie internetowego sklepu z programami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane