Największy amerykański telekom, we współpracy z koncernami Ericsson i Samsung Electronics, udostępni usługi 5G grupie testowej m.in. w Waszyngtonie, Seattle, Sacramento, Houston i Miami. Verizon będzie na początku udostępniał 5G do odbiorników stacjonarnych w domach, wyjaśnił Adam Koeppe odpowiedzialny za technologię sieci. Ma to być alternatywa dla przesyłu sygnału kablem.

Eksperci nie spodziewają się uruchomienia komercyjnych usług 5G do 2020 roku. Największe telekomy, m.in. Verizon i AT&T, zdecydowały jednak o rozpoczęciu prób tego rodzaju usług „w terenie”.
IHS prognozuje, że operatorzy komórkowi, a także producenci urządzeń sieci komórkowych, będą wydawać łącznie nawet 200 mld USD rocznie na rozwój technologii 5G.