Vestor podniósł rekomendację dla JSW

opublikowano: 26-03-2018, 22:00

Kupuj, redukuj, a teraz — neutralnie — tak zmieniały się w ostatnich miesiącach rekomendacja Marcina Stebakowa, analityka Vestor Domu Maklerskiego dla akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Ta najnowsza — z 22 marca (wydana o godz. 8) — zawiera cenę docelową 99 zł, o 14 proc. wyższą niż do tej pory. Wpływ na zmianę rekomendacji i ceny docelowej miały wyniki za czwarty kwartał, które okazały się lepsze od oczekiwań analityka. Ponadto do podwyższenia prognoz EBITDA na lata 2018 i 2019 skłoniły specjalistę obserwowany poziom cen węgla koksowego na świecie i krzywa terminowa, poziom kosztów w JSW po powrocie zmiennych składników wynagrodzeń oraz zapowiadane nakłady inwestycyjne.

Prognoza EBITDA na 2018 r. została podniesiona o 9 proc., do 3,37 mld zł, a na 2019 r. o 41 proc., do 2,7 mld zł. To szacunki o kilka procent wyższe od konsensu prognoz analityków. Marcin Stebakow uważa, że przejęcie kopalni Dębieńsko byłoby dobrą informacją, gdyż oznaczałoby wzrost zasobów operatywnych o 10 proc. i przy dodatkowej produkcji na poziomie 2,5 mln ton rocznie przybliżałoby spółkę do celu produkcji, jakim jest 16 mln ton węgla koksowego. Analityk Vestor DM zakłada, że spółka podzieli się zyskiem z akcjonariuszami — ale dotyczy to zysku za 2018 r. Na jedną akcję przypadnie, jego zdaniem, 2,3 zł. Przy obecnym kursie oznacza to stopę dywidendy na poziomie 2,6 proc. Raport Vestor DM na temat JSW można przeczytać na stronie brokera oraz Pb.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy