VI edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta

Radosław Górecki
22-01-2003, 00:00

W grudniu 2002 r. rozpoczęła się VI edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Nagrodę tę ustanowił w 1998 r. Aleksander Kwaśniewski. Jednym z głównych zadań nagrody jest wyłanianie i promowanie liderów polskiej gospodarki we wszystkich dziedzinach. Nagroda jest wręczana nie tylko przedsiębiorstwom — wyróżnienie przyznawane jest także gospodarstwom rolnym oraz najlepszym wynalazkom.

Kandydaci do nagrody wyłaniani są w trzech etapach. W pierwszym, który trwa do 28 lutego 2003 r., uprawnione instytucje i organizacje typują kandydatów w poszczególnych kategoriach. Wśród nich znajdują się organizacje i samorządy gospodarcze, agencje państwowe, organizatorzy najbardziej prestiżowych konkursów oraz programów promocyjnych.

Drugim etapem będzie ocena zgłoszonych kandydatów przez kapitułę nagrody, która składa się z osobistości ze świata polityki, nauki i mediów. Kapitule od początku przewodniczy prof. Janina Jóźwiak ze Szkoły Głównej Handlowej.

Etap ten zakończony zostanie wyborem nominowanych w poszczególnych kategoriach. Spośród nich Aleksander Kwaśniewski osobiście wybierze laureatów. Szczegółowe informacje o nagrodzie oraz trybie wyłaniania kandydatów dostępne są na stronie internetowej: www.prezydent.pl. pod hasłem Nagrody.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Górecki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / VI edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta