Victoria zacznie od nowa

KZ
opublikowano: 18-02-2010, 00:00

Firma sprzeda za 10 mln zł kluczowe aktywa i wkrótce wystartuje z zupełnie nowymi usługami.

Firma sprzeda za 10 mln zł kluczowe aktywa i wkrótce wystartuje z zupełnie nowymi usługami.

Notowana na NewConnect Victoria Asset Operation Center do niedawna była agentem transferowym dla kilku funduszy inwestycyjnych. Działalność była nierentowna, dlatego kilkanaście tygodni temu podjęto decyzję o jej zakończeniu i zmianie strategii. Teraz nastąpił kolejny zwrot.

Firma postanowiła sprzedać zbudowane przez siebie systemy informatyczne do obsługi funduszy. Ma już oferty, warte 10 mln zł. Ta kwota ułatwi start w nowej dziedzinie. W ciągu dwóch tygodni spółka przedstawi nową strategię. Wczoraj zarząd podał jedynie, że wejdzie w segment usług, których dotychczas nie świadczyła i będzie funkcjonować, opierając się na już istniejącym i rentownym podmiocie gospodarczym.

Inwestorzy dobrze przyjęli te zapowiedzi. Po wielu tygodniach spadków kurs Victorii wczoraj wreszcie odbił od dna, a towarzyszyły temu spore obroty. Wartość rynkowa spółki to obecnie 2,4 mln zł. Wzrośnie ona po wprowadzeniu do obrotu akcji serii K, L i Ł. Nastąpi to w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane