VIG przejmuje Gothaer TU

opublikowano: 07-06-2018, 12:16

Austriacki ubezpieczyciel kupuje polskiego od niemieckiego. Czeka jeszcze na zgodę UOKiK.

O potencjalnej fuzji mówiło się w kuluarach od miesięcy. Informacja się potwierdziła – wczoraj niemiecka grupa ubezpieczeniowa Goather podpisała umowę sprzedaży 100 proc. udziałów w polskiej spółce Goather Towarzystwo Ubezpieczeniowe (TU). Udziały przeszły w ręce austriackiego ubezpieczyciela – Vienna Insurance Group (VIG). Transakcję, w której doradzał UniCredit, musi jeszcze zatwierdzić Komisja Nadzoru Finansowego (KNF).

Gothaer
Zobacz więcej

Gothaer fot. Sepp Spiegl / vario images / Forum

Gothaer TU sprzedaje ubezpieczenia majątkowe w sieciach agencyjnych. Spółka ma sześć oddziałów własnych i współpracuje z agentami zewnętrznymi. Towarzystwo zarządza w Polsce dwoma milionami umów ubezpieczeniowych.

– W ciągu ośmiu lat od przejęcia przez grupę Gothaer polska spółka bardzo się rozwinęła. Przypis wzrósł o 30 proc. i dokonano skutecznej dywersyfikacji portfela. Zawdzięczamy to przede wszystkim zarządowi i pracownikom Gothaer TU, którym dziękuję za zaangażowanie. Wszystkie zmiany miały poparcie grupy. W ramach strategii kładziemy teraz nacisk na podstawowy rynek, czyli Niemcy – mówi Karsten Eichmann, prezes grupy Gothaer.

 

530 - Tylu pracowników zatrudnia Goather TU. 

4,4 mld EUR - Tyle składek łącznie zbiera Goather na niemieckim rynku, gdzie jest graczem średniej wielkości...

4,3 mln - …a tylu klientów obsługuje.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ubezpieczenia / VIG przejmuje Gothaer TU