Vik spotkał się z przedstawicielami władz Vivendi Universal

(Marek Druś)
30-03-2006, 11:05

Władze Vivendi Universal spotkały się z Alexandrem Vikiem z funduszu Sebastian Holdings, który wraz z powiązanymi podmiotami dysponuje 4 proc. kapitału francuskiej spółki, poinformował La Tribune.

Władze Vivendi Universal spotkały się z Alexandrem Vikiem z funduszu Sebastian Holdings, który wraz z powiązanymi podmiotami dysponuje 4 proc. kapitału francuskiej spółki, poinformował La Tribune.

Rozmowa dotyczyła przyznania mu miejsca w radzie nadzorczej Vivendi Universal, ale nie zakończyła się żadnymi ustaleniami, informuje La Tribune. Według dziennika, strony zgodziły się, że akcje Vivendi są niedowartościowane i przedyskutowały różne strategie, które mogą spowodować większą koncentrację spółki na realizacji strategii rozwoju. Vik ma spotkać się z władzami Vivendi w najbliższych dniach, jeszcze przed planowanym na 20 kwietnia WZA Vivendi Universal.

The Wall Street Journal określił niedawno Sebastian Holdings, jako mało znany amerykański fundusz private equity, kontrolowany przez Alexandra Vika, norweskiego przedsiębiorcę zamieszkującego w Monako, którego spółki zarejestrowane są w rajach podatkowych. Według gazety, Vik był niedawno sprawca dużych zmian we władzach francuskiej firmy reklamowej Havas. W prasie pojawiły się spekulacje, że chciałby skłonić Vivendi do sprzedaży niektórych aktywów.

MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Vik spotkał się z przedstawicielami władz Vivendi Universal