Czytasz dzięki

Virgin Atlantic uzależniają datę powrotu od zasad kwarantanny

ARŻ, Reuters
opublikowano: 15-05-2020, 19:31

Rząd Wielkiej Brytanii rozważa wprowadzenie obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny dla obcokrajowców. Linie lotnicze Virgin Atlantic, które w wyniku pandemii koronawirusa walczą o utrzymanie na rynku, uzależniają powrót do organizowania regularnych rejsów od tej decyzji władz kraju – informuje Reuters.

Realnym terminem częściowego przywrócenia siatki połączeń w przypadku wprowadzenia kwarantanny to sierpień. Gdyby rząd nie zdecydował się na ten krok, przewoźnik mógłby to zrobić miesiąc wcześniej. Na brak strategii, która pomoże branży lotniczej wrócić do normy, skarżą się także inne linie działające w Wielkiej Brytanii, w tym British Airways.

Virgin Atlantic
Zobacz więcej

Virgin Atlantic fot. Bloomberg

Linie lotnicze Virgin Atlantic z powodu pandemii koronawirusa znalazły się na krawędzi bankructwa. By zachować płynność, zapowiedziała zwolnienie 1/3 załogi. Firma nie ma zdolności kredytowej. Stara się o dodatkowe kilkaset milionów wsparcia od swoich akcjonariuszy. Jednym ze sposobów na wyjście z kryzysu ma być również organizacja lotów na użytek prywatny i firmowy.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane