Virgin niekoniecznie dla Playa

Marcel Zatoński
opublikowano: 25-04-2018, 22:00

Wirtualny operator jest przekonany, że w modelu MVNO wciąż można walczyć o rynek.

Wirtualni operatorzy telekomunikacyjny (MVNO) nie mają lekko w Polsce. Do tej pory żaden nie obejrzał nawet z daleka progu 1 mln klientów, a najwięksi garną się pod skrzydła dominujących na rynku dużych operatorów, posiadających własną infrastrukturę. W marcu większościowym akcjonariuszem Premium Mobile została grupa Zygmunta Solorza- -Żaka. W styczniu udziałowcy Virgin Mobile podpisali umowy z Playem, dające największemu telekomowi w Polsce pod względem liczby klientów prawo pierwokupu spółki w 2020 r.

— Opcja zakupu to nie jest transakcja. Prawo pierwszej nocy należy do Playa, ale jeśli nie zostaną spełnione nasze oczekiwania finansowe i transakcyjne, będą rozważane inne możliwości, czyli sprzedaż innemu operatorowi albo wejście na giełdę — podkreśla Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Virgin Mobile.

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wirtualni operatorzy otrzymali kilka legislacyjnych ciosów. Najpierw ich bazy skurczyły się po wprowadzeniu obowiązku rejestracji kart pre-paid, potem przyszła wymuszona przez UE likwidacja opłat za roaming dla klientów.

— Zmiany w roamingu odbiły się bardziej na dużych operatorach niż na operatorach wirtualnych. Straty dużych operatorów w drugim półroczu 2017 r. szły w dziesiątki milionów złotych. 90 proc. klientów nie korzysta z roamingu, nie widziałam powodu, by pozostałych 10 proc. miało być przez nich utrzymywanych. Dlatego poszliśmy do Urzędu Komunikacji Elektronicznej z wnioskiem o to, by móc pobierać od klientów roamingowych płatności równe stawkom hurtowym — mówi Grażyna Piotrowska-Oliwa. © Ⓟ

Grażyna Piotrowska-Oliwa to pierwszy gość Fotela Prezesa, czyli nowego programu na pb.pl, w którym będziemy podglądać, jak pracują najbardziej rozpoznawalni menedżerowie w Polsce, a także jaki styl zarządzania wprowadzili w swoich firmach. Jego premiera już w czwartek na pb.pl i profilu „Pulsu Biznesu” na Facebooku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Virgin niekoniecznie dla Playa