Visa: wydatki posiadaczy kart mocno spadły, także online

opublikowano: 31-03-2020, 06:52

Visa kolejny raz obniżyła prognozę wzrostu przychodów kwartalnych. Tłumaczy, że pandemia spowodowała gwałtowny spadek wydatków posiadaczy jej kart.

Spółka spodziewa się teraz jednocyfrowego wzrostu skorygowanych przychodów w kwartale kończącym się w marcu.

- W miarę rozprzestrzeniania się wirusa przez ostatnie kilka tygodni, jego skutki, które widzieliśmy w lutym w Azji, pojawiły się obecne w pozostałej części świata, co widać po gwałtownym spadku wydatków transgranicznych związanych z podróżami – poinformowała spółka, zaznaczając, że dotyczy to zarówno płatności bezpośrednich jak i przez Internet. 

W marcu wydatki posiadaczy kart Visa spadły o 4 proc. w USA, a klientów zagranicznych o 19 proc. W okresie od 1 stycznia do 28 marca spółka zanotowała wzrost obsłużonych transakcji o 9 proc.

- Wprowadzanie przez kraje separacji społecznej, nakazów przebywania w miejscu zamieszkania, czy całkowitego zamknięcia, wydatki krajowe, szczególnie dotyczące podróży, restauracji, rozrywki i paliw, gwałtownie spadły – poinformowała Visa. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane