Vistula finalizuje restrukturyzację

PAP
opublikowano: 14-11-2001, 00:00

Vistula, giełdowy producent garniturów, kończy restrukturyzację, dzięki której koszty spółki zmniejszyły się o 20 proc. Ze struktury firmy wydzielono trzy z pięciu zakładów produkcyjnych, co przyniosło redukcję zatrudnienia z 2500 do 800 osób. Filia w Przeworsku została zlikwidowana, a jej majątek przejęła spółkapracowników. Z zakładów w Staszowie i Łańcucie utworzono spółki zależne, w których Vistula ma 100 proc. udziałów. Od 1 stycznia jako odrębna firma będzie działać także zakład produkcyjny w Myślenicach.

— Wszystkie wydzielone zakłady są rentowne. Planujemy ich sprzedaż, najbardziej prawdopodobną drogą będzie ich wykupienie przez kadrę menedżerską — mówi Janusz Płocica, prezes Vistuli.

Vistula będzie posiadać jeden zakład produkcyjny w Krakowie.

— Teraz naszym celem jest zbudowanie sieci własnych sklepów zlokalizowanych na najlepszych ulicach i galeriach handlowych w kraju — mówi prezes spółki.

Po trzech kwartałach tego roku Vistula miała 113,7 mln zł przychodów ze sprzedaży i 4,8 mln zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Vistula finalizuje restrukturyzację