Vodafone sprzeda swoją działalność na Węgrzech

Jakub Sławiński, Bloomberg
opublikowano: 22-08-2022, 09:37
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Vodafone, międzynarodowy operator telefonii komórkowej, zgodził się sprzedać węgierską jednostkę swojego przedsiębiorstwa holdingowi powiązanemu z tamtejszym rządem. Wartość transakcji wyniosła 1,8 mld EUR - donosi agencja Bloomberg.

fot. Bloomberg

W ręce nowego właściciela trafiły aktywa 4iG Public Ltd. i Corvinus Zrt. Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca tego roku.

– Połączenie z 4iG stworzy drugą co do wielkości firmę zajmującą się komunikacją mobilną i stacjonarną w kraju i będzie realizowało rządową strategię stworzenia „narodowego czempiona w sektorze ICT - powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Vodafone Nick Read.

Nowa strategia Vodafone obejmuje uproszczenie biznesu, co obejmuje również sprzedaż Vodafone New Zealand. Read wyjaśnił, że firma skupi się na kluczowych rynkach takich jak Wielka Brytania, Włochy i Portugalia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane