Volcker: wzrost gospodarczy w tym roku jest możliwy

PAP
opublikowano: 12-06-2009, 08:01

Zdaniem Paula Volckera, czołowego doradcy prezydenta USA Baracka Obamy, światowe rynki finansowe zaczynają przezwyciężać skutki kryzysu i gospodarka USA może w tym roku zacząć ponownie wzrastać, ale silne odrodzenie gospodarcze jest mało prawdopodobne.

"Oczekiwanie pewnego wzrostu w tym roku i w przyszłym w Stanach Zjednoczonych wydaje się rozsądne" - powiedział Volcker, były prezes Rezerwy Federalnej (banku centralnego USA) na konferencji czołowych światowych bankierów w Pekinie.

Jednak "naprawdę silne odrodzenie, typowe dla większości recesji, wydaje się nieprawdopodobne" - dodał. "Będzie to raczej proces długotrwały, któremu towarzyszyć będzie wysokie bezrobocie".

Volcker ocenił, że kryzys gospodarczy w Wielkiej Brytanii "najwyraźniej" traci na ostrości. Podobne oznaki zaczynają występować w gospodarkach innych krajów europejskich. Jego zdaniem, mniej widoczny jest ten proces w Japonii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane