Volkswagen oddał władzę nad regionami swoim markom

opublikowano: 22-06-2018, 11:50
aktualizacja: 22-06-2018, 11:51

W ramach decentralizacji władzy Volkswagen ogłosił przekazanie władzy nad poszczególnymi regionami swoim markom, donosi Reuters.

- Rozkładamy ciężar odpowiedzialności na wiele ramiom, czynimy Volkswagena szybszym, smuklejszym i bardziej efektywnym – oświadczył w piątek prezes Herbert Diess, który po objęciu władzy w koncernie w kwietniu sygnalizował zamiar zwiększenia roli jego marek.

Marka Volkswagen będzie odpowiadała za Amerykę Północną, Amerykę Południową i Afrykę Subsaharyjską. Audi ma być odpowiedzialne za Bliski Wschód i Azję. Seatowi przypadł region Północnej Afryki, a Skodzie Rosja i Indie. Chiny pozostaną pod nadzorem grupy.

Reuters przypomina, że już w kwietniu koncern z Wolfsburga przekazał Audi odpowiedzialność za sprzedaż całej grupy, a produkcją miał zająć się szef marki Porsche.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Volkswagen oddał władzę nad regionami swoim markom