Volvo doceniło polskiego prezesa

opublikowano: 11-09-2019, 22:00

Od pierwszego listopada 2019 r. Arkadiusz Nowiński obejmie stanowisko Head of EMEA Offer & Launch

Jednocześnie pozostanie na fotelu szefa firmy w Polsce. W swojej nowej roli będzie odpowiadał za wiele strategicznych obszarów biznesowych w 66 krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Do jego obowiązków będzie należało m.in. opracowywanie strategii cenowych, oferty produktowej, produktów finansowych i wielu usług pokrewnych mających bezpośredni wpływ na wyniki finansowe firmy. Jednym z jego najważniejszych zadań w najbliższej przyszłości będzie wprowadzenie zelektryfikowanych modeli Volvo na rynkach rozlokowanych na trzech kontynentach. Head of EMEA Offer & Launch to najwyższe stanowisko, na które awansowano pracownika z Volvo Car Poland” — czytamy w komunikacie.

Arkadiusz
Nowiński związany jest z Volvo Car Poland od 2004 r. Od 2007 r. był dyrektorem
finansowym, a od połowy 2008 r. kieruje firmą.
Zobacz więcej

Arkadiusz Nowiński związany jest z Volvo Car Poland od 2004 r. Od 2007 r. był dyrektorem finansowym, a od połowy 2008 r. kieruje firmą. Fot. ARC

Warto dodać, ze Volvo to niejedyny motoryzacyjny koncern, który docenia i awansuje swoich polskich menedżerów. Między innymi Wojciech Halarewicz, obecny wiceprezes ds. komunikacji w Mazda Motor Europe, zaczynał swoją przygodę z Mazdą od fotela szefa jej polskiego oddziału, a Jacek Pawlak, wieloletni szef polskich struktur Toyoty, od kilku lat pełni też funkcję prezesa Toyota Central Europe.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy