Volvo inwestuje w start-upy

ŁO
opublikowano: 30-07-2019, 13:36

Szwedzki producent samochodów zdecydował się na wpompowanie środków w start-upy z Izraela.

Volvo inwestuje w dwa start-upy rozwijające się w Tel Awiwie - MDGo i UVeye. Inwestycja przeprowadzona zostało poprzez Volvo Cars Tech Fund, inwestycyjne ramię szwedzkiego koncernu.  

- Technologia MDGo połączy dane w czasie rzeczywistym z samochodu podczas wypadku z wiedzą medyczną w celu zautomatyzowania wczesnych i natychmiastowych przewidywań dotyczących rodzaju obrażeń, jakie personel ratunkowy może napotkać na miejscu wypadku. Dane te zostaną przekazane lekarzom traumatologom i personelowi ratunkowemu za pośrednictwem platformy w chmurze - czytamy w komunikacie.  

Z kolei UVeye stworzył technologię automatycznej zewnętrznej kontroli i skanowania samochodów pod kątem uszkodzeń, wgnieceń i zadrapań. Koncern chce wykorzystać te rozwiązania w procesie badania jakości w swoich fabrykach.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy