Volvo: inwestycje z Gripenem lub bez

Magda Kozmana
29-11-2002, 00:00

Leif Johansson, prezes i dyrektor wykonawczy Volvo, zapowiedział dalsze inwestycje w Polsce. Wczoraj spotkał się z polskim prezydentem, premierem i ministrem finansów. Rozmowy dotyczyły m.in. inwestycji w ramach offsetu oferowanego przez konsorcjum Gripena w Polsce. Firma nie uzależnia jednak swojego zaangażowania od przetargu na samolot wielozadaniowy.

W ostatnim kwartale szwedzki koncern otworzył fabrykę koparek i ciężkiego sprzętu budowlanego we Wrocławiu.

— Jest to bardzo szybko rozwijający się segment naszej działalności. Zamierzamy wprowadzać nowe produkty i z Polski eksportować je na inne rynki —mówi prezes Volvo.

Jeżeli polski rząd zdecyduje się na wybór Grippena w przetargu na samolot wielozadaniowy, inwestycje Volvo w naszym kraju wzrosną. Volvo Aero jest dostawcą silników do oferowanego myśliwca, ale w ramach offsetu inwestycje skierowane zostałyby w segment maszyn budowlanych. Fred Bodin, prezes i dyrektor wykonawczy Volvo Aero, nie chciał jednak zdradzić szczegółów. Powiedział natomiast, że inwestycje Volvo dokonane w ostatnich trzech latach w Polsce zostaną wliczone do preoffsetu. Od 1995 r. szwedzki koncern zainwestował w Polsce 75-80 mln EUR (296-315 mln zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magda Kozmana

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Volvo: inwestycje z Gripenem lub bez