VW robi interesy w Chinach... Phaeton po przeróbkach

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 31-03-2010, 09:50

Volkswagen chce ubić interes w Chinach. Luksusowy model Phaeton, który nie przyjął się w USA dostanie nowe części z  przodu i z tyłu. Auto ma zachwycić bogatych Chińczyków.

Phaetona wycofano ze Stanów w 2006 roku, po złych wynikach sprzedaży. Teraz niemiecki koncern dokonuje zmian w stylistyce, by sprzedawać auto na chińskim rynku. Klienci będą mieli także więcej silników do wyboru.

Prezentacja odświeżonego samochodu odbędzie się 23 kwietnia, tuż przed rozpoczęciem Pekin Auto Show.

Phaeton zadebiutował na rynku w 2002 roku. W założeniu ówczesnych szefów koncernu miał wprowadzić Volkswagena do czołówki producentów luksusowych maszyn. Zamiast konkurować z BMW i Mercedesem, Phaeton okazał się jednak kosztownym balastem. Wprowadzenie na rynek tego modelu pochłonęło blisko 1 mld EUR.

- Marka VW po prostu nie przyciąga bogatych klientów – komentuje Willi Diez, szef Instytutu Przemysłu Motoryzacyjnego w Nuertingen.

picturegallery.a17794a6-00e6-44ca-9468-63eb9208ef58

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / VW robi interesy w Chinach... Phaeton po przeróbkach