W 2001 r. ruszy vortal poltourist.com

Małgorzata Zdunek
05-12-2000, 00:00

W 2001 r. ruszy vortal poltourist.com

Na przełomie 2000 i 2001 r. ma zostać uruchomiony vortal poltourist. com. Jego właściciel, spółka Poltourist.com, liczy, że możliwość dokonywania rezerwacji i zakupu usług turystycznych przez Internet przyciągnie głównie klientów indywidualnych.

Trwają prace przy uruchomieniu vortalu internetowego poltourist. com, należącego do spółki o tej samej nazwie. Jej kapitał założycielski wynosi 100 tys. zł. Obecnie funkcjonuje tylko wersja demonstracyjna tego portalu tematycznego. Jego uruchomienie zapowiedziano na przełom 2000 i 2001 r.

Dla turystów

Nie jest znana cena uruchomienia vortalu poltourist.com.

— Trwają negocjacje z kontrahentami, którzy chcieliby zainwestować w jego dalszy rozwój. Dlatego nie chcę na razie mówić o kosztach inwestycyjnych — tłumaczy Adrian Mazur, prezes spółki Poltourist.com z Katowic.

Oferta poltourist.com została podzielona na dział zakupów on line oraz galerię firm.

— Trwają obecnie prace związane z połączeniem z systemem rezerwacji. Za jego pośrednictwem będzie można kupić bilet lotniczy, wynająć samochód czy zarezerwować miejsce w hotelu — zapowiada Adrian Mazur.

Firma zamierza poszerzyć ofertę o bazę danych, zawierającą informacje m.in. o biurach podróży, transporcie, lotniskach, sanatoriach, restauracjach czy muzeach. Nie ma zabraknąć również ofert turystycznych gmin i powiatów, a także organizacji i stowarzyszeń turystycznych.

— Vortal będzie miał wyszukiwarkę, dzięki której klient, po sprecyzowaniu swoich oczekiwań, będzie mógł znaleźć interesujące go informacje. Liczymy, że w naszej bazie danych znajdą się firmy turystyczne z całego świata, co umożliwi klientowi dokonywanie rezerwacji i zakup usług turystycznych przez Internet — mówi Adrian Mazur.

Już drugi

Zarząd spółki liczy, że z vortalu korzystać będą klienci indywidualni w różnym wieku.

— Nie chcemy, by pełnił on wyłącznie funkcję handlową. Dlatego zostanie poszerzony o działy pogody, kursy walut, czat czy miejsce, na którym będzie można prezentować swoje relacje i zdjęcia z wypraw — dodaje Adrian Mazur.

Adrian Mazur ma również portal autobiznes.com. Jego oferta skierowana jest głównie do osób z branży motoryzacyjnej. Dotychczas uruchomiono strony informacyjne portalu. Jego część handlowa, dzięki której będzie można kupować artykuły związane z motoryzacją, ma rozpocząć działanie do końca 2000 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Zdunek

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W 2001 r. ruszy vortal poltourist.com