W Agorze znów będą zwolnienia

opublikowano: 05-03-2019, 13:43

Zarząd Agory rozpoczął konsultacje w sprawie zwolnień grupowych w segmencie "Druk".

"Decyzja o przeprowadzeniu przez Agorę działań optymalizacyjnych, w tym zwolnień grupowych, ma związek z postępującym spadkiem przychodów ze sprzedaży usług poligraficznych w technologii coldset, w której specjalizują się drukarnie Grupy Agora. Trend ten wynika w dużej mierze ze spadku sprzedaży egzemplarzowej krajowej prasy drukowanej, której wydawcy są głównymi nabywcami usług realizowanych w technologii coldset. Zlecenia od klientów z innych branż, w tym realizowane w technologii heatset, mają istotnie mniejszy udział w przychodach z działalności poligraficznej grupy - ze względu na ograniczenia infrastrukturalne nie były i nie są one w stanie skompensować utraty przychodów związanych z drukiem coldsetowym" - podano w komunikacie.

Agora
Zobacz więcej

Agora Grzegorz Klatka / Forum

Według danych ZDKP, w styczniu 2019 r. sprzedaż egzemplarzowa "Gazety Wyborczej" wyniosła 102,6 tys. i była o 5,4 proc. niższa r/r.

Agora skupi działalność poligraficzną w Warszawie, stopniowo wygaszane będą natomiast drukarnie w Pile i Tychach (do 30 czerwca 2019 r.). 

Zamiarem zarządu jest zwolnienie do 153 pracowników, czyli 57 proc. zatrudnionych w tym obszarze 

"Spółka przeprowadzi zmiany z dbałością o pracowników, oferując im szereg działań osłonowych i wspierających" - zaznaczono. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu