W Ameryce uruchomili giełdę butów sportowych

W USA ruszyła StockX, giełda butów sportowych. Narodziła się z projektu, który miał informować entuzjastów limitowanych serii butów, jaka jest ich cena i gdzie je można je kupić.

Projekt narodził się w 2012 roku, kiedy stronę internetową Campless z informacjami o butach sportowych uruchomił Josh Luber, pracujący wówczas dla IBM. Dowiedział się o tym Dan Gilbert, właściciel zespołu NBA Cleveland Cavaliersand. Zainwestował w startup praktycznie go przejmując. Campless zmienił się w StockX, giełdę butów sportowych.

StockX to rynek działający na zasadzie peer-to-peer, pozwalający użytkownikom wyszukiwać konkretne modele butów i sprawdzać ich aktualne ceny, a także wysokość ofert.

- Skala aktywności na StockX krótko po uruchomieniu dowodzi, że była potrzeba lepszej organizacji tego segmentu rynku – powiedział Gilbert.

Wtórny rynek butów sportowych, to ok. 1 mld USD sprzedaży rocznie. Blisko jedna trzecia transakcji realizowana była dotychczas na eBay. Josh Luber uważa jednak, że ten serwis nie spełnia oczekiwań.

- Jeśli wejdziesz na eBay aby znaleźć jakieś buty dostaniesz 500 albo i tysiąc ofert. Jak wchodzisz na NYSE i chcesz kupić akcje Apple, można to zrobić na jednej stronie i widać każde kupno i każdą sprzedaż. Tym jest StockX. Jest jedna strona dla butów Air Jordan Concord i widać każdą ofertę i całą historię tego buta – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, yahoo.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / W Ameryce uruchomili giełdę butów sportowych