W Azji spadki na rynkach akcji

opublikowano: 13-03-2020, 07:39

Po największej od 1987 roku przecenie na Wall Street nastroje azjatyckich inwestorów nie mogą być dobre.

Podobnie jak w czwartek w USA, podaż po rozpoczęciu handlu na wielu giełdach azjatyckich był tak duża, że musiano go na krótko przerwać. Indeks MSCI Asia Pacific spadał w pewnym momencie nawet o 6,7 proc. Po początkowej panice przyszło jednak odreagowanie. Obecnie regionalny indeks traci tylko 1 proc.

Reuters/FORUM

- Ludzie prawdopodobnie myślą, że będzie jakiś rodzaj działań wspierających rynek oprócz już zapowiedzianych – powiedział Tomoichiro Kubota, analityk Matsui Securities. – Możemy zobaczyć duże odbicie w krótkim terminie w związku z tym, jak mocno spadły rynki. Ale nie ma raczej co liczyć na zmianę spadkowego trendu średnioterminowego. Nadal będzie panować duża zmienność – dodał.

Giełda w Australii pokazała w piątek co oznacza obecnie duża zmienność. Jej główny indeks spadał o 8 proc., aby obecnie rosnąć o prawie 4,5 proc. W Tokio Nikkei tracił nawet 10 proc., ale zredukował zniżkę do 6 proc. Topix zjechał o 5 proc. Giełda w Szanghaju spadała o 1,7 proc. W Hongkongu główny indeks tracił 3,5 proc., a w Seulu 3,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane