W Azji wyprzedaż po spadkach na Wall Street

opublikowano: 25-10-2018, 08:27

Akcje azjatyckich spółek tanieją. To reakcja na spadki cen akcji w USA w środę.

Nikkei spada w Tokio o 3,8 proc., główny indeks giełdy w Szanghaju traci 1,3 proc., w Hongkongu Hang Seng leci w dół o 2,2 proc., a giełda w Seulu zniżkuje o 2,1 proc. To reakcja na wiadomość o spadkach w USA, które spowodowały, że S&P500 i Dow Jones są już na minusie w tym roku, a Nasdaq zaliczył pierwszą techniczną korektę od dwóch lat i największy jednodniowy spadek od 2011 roku. 

Chiny, giełda
Zobacz więcej

Chiny, giełda fot. Bloomberg

Stephen Innes, szef handlu akcjami w regionie Azji- Pacyfiku w Oanda zwrócił uwagę, że dotychczas segment IT był uważany przez inwestorów za odporny na pogorszenie globalnego wzrostu.

- Eskalujące napięcie w relacjach handlowych USA i Chin spowodowało, że to się zmieniło – napisał.

Regionalny indeks MSCI Asia-Pacific z wyłączeniem Japonii stracił już ponad 18,5 proc. w tym roku. W czwartek spadał o 2 proc.  

- Teraz, kiedy rynki dostały potwierdzenie, że cła mają odbicie w wynikach amerykańskich spółek, wystarczy płatek śniegu aby wywołać lawinę – powiedział Reutersowi James Stanley, strateg DailyFX.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu