Czytasz dzięki

W Azji wzrosty na rynkach akcji

opublikowano: 20-03-2020, 07:31

Przewaga popytu na Wall Street w czwartek, a także osłabienie dolara, pomagają rynkom Azji-Pacyfiku podczas ostatniej sesji tygodnia.

Giełda w Japonii nie pracuje z powodu święta. Na pozostałych panuje optymizm. Giełda w Szanghaju rośnie o 0,6  proc., a indeks największych chińskich spółek CSI300 idzie w górę o 0,8 proc. W Hongkongu rynek akcji rośnie o ponad 3 proc. W Seulu główny indeks rynku akcji wystrzelił ponad 7 proc. Regionalny indeks rynków akcji MSCI rośnie o ponad 4 proc.

Nastroje poprawiło przerwanie trwającego osiem dni rajdu wzrostowego dolara amerykańskiego, a także wzrost kontraktów na indeksy rynków akcji w USA. Komentatorzy zwracają uwagę, że inwestorzy zaczęli godzić się z myślą, iż przez najbliższe miesiące nie powróci normalność, ale ogłoszone przez rządy i banki centralne działania wspierające pomogą złagodzić szkody powodowane przez epidemię koronawirusa.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy