W budownictwie wygrywają najszybsi

  • Materiał partnera
opublikowano: 26-06-2019, 00:00

Branża logistyczna i magazynowa w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. Zapotrzebowanie rodzimych producentów, jak i inwestorów z zagranicy na wielkopowierzchniowe obiekty sprawia, że krajobraz wielu podmiejskich terenów zmienia się nie do poznania. Firma Atlas Ward Polska już kilkanaście lat temu dostrzegła potencjał drzemiący w rozwoju produkcji, ekspansji eksportu i - związanego z tym - zwiększeniu popytu na usługi transportowe. Dziś jest jednym z liderów branży budowlanej, specjalizującym się w budowie parków logistycznych, obiektów produkcyjno-magazynowych i biurowych.

Na terenach inwestycyjnych Legnica II, należących do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zmiany widać jak na dłoni. Jeszcze w listopadzie 2018 roku kierowcy jadący drogą krajową nr 3 mijali tam hektary niemal pustych działek. Po zaledwie czterech miesiącach prac budowlanych, na jednej z nich, do użytku oddana została hala wysokiego składowania o powierzchni blisko 20 tys. mkw. i wysokości 12 m. Przyciągający wzrok kubaturą i intensywnym, czerwonym kolorem obiekt to dotychczas najszybciej zrealizowana inwestycja Atlas Ward Polska

Najszybszy team budowlany w Polsce  

Na rynku Atlas Ward Polska wyróżnia się niezwykle szybkim tempem pracy – przykład z Legnicy gonią już kolejne inwestycje zlokalizowane na terenie całego kraju. Prędkość widać też na torach wyścigowych – Atlas Ward Motorsport to drużyna pasjonatów motoryzacji, którą tworzą zarówno członkowie zarządu, jak i pracownicy firmy. Hasło „najszybszy team budowlany w Polsce” w punkt opisuje również tempo, w jakim rozwija się firma. 

- Ostatnie lata to dla nas okres intensywnego wzrostu – w 2016 r. w Atlas Ward Polska pracowało niespełna 100 osób, dziś organizację tworzy ponad 200 pracowników. Z myślą o komforcie pracy powiększającego się zespołu wybudowaliśmy własną siedzibę – kompleks biurowców AWARD Business Park we Wrocławiu. Niezwykle ważnym z punktu widzenia rozwoju krokiem było powołanie w ciągu zaledwie trzech lat terenowych oddziałów firmy: w Krakowie, Poznaniu i Szczecinie. Dzięki nim współpraca z inwestorami zyskała na bliskości. Dziś jeszcze lepiej rozumiemy potrzeby naszych klientów – mówi Mariusz Górecki, prezes zarządu i dyrektor generalny Atlas Ward Polska.

Od eksperta konstrukcji po generalnego wykonawcę

W ciągu 20-letniej działalności Atlas Ward Polska zrealizował ponad 600 inwestycji o łącznej powierzchni przekraczającej 3 mln mkw. W pierwszych latach obecności na rynku firma koncentrowała się na projektowaniu i budowie hal stalowych. Na przestrzeni lat oferta przedsiębiorstwa sukcesywnie się rozwijała, by osiągnąć maksymalną rozpiętość – prowadzenie inwestycji jako generalny wykonawca w systemie zaprojektuj i wybuduj. Oznacza to, że firma kompleksowo zarządza dziś nawet najbardziej wymagającymi procesami inwestycyjno-budowlanymi – począwszy od wizji i koncepcji architektonicznej, przez opracowanie dokumentacji projektowej i produkcję, po wykonawstwo wszystkich prac budowlanych i finalne oddanie obiektu do użytku.

Rosnące wymagania rynku

Dzięki 20-letniemu doświadczeniu Atlas Ward Polska na coraz większą skalę realizuje inwestycje, które wymagają specjalistycznej wiedzy i technologii. 

– Niemal każdy z naszych klientów potrzebuje nowej przestrzeni dla swojego biznesu, wybudowanej w maksymalnie krótkim czasie. Wielu spośród nich to firmy, które – ze względu na specyfikę działalności – mają niezwykle precyzyjnie określone wymagania projektowe i technologiczne. Do takich z pewnością należą podmioty z branży automotive, chemicznej czy przemysłowej. Każda tego typu inwestycja to wyzwanie, które napędza nas do działania i pozwala nam się wciąż rozwijać – dodaje Mariusz Górecki.

Na mapie realizowanych obecnie przez Atlas Ward Polska inwestycji znajduje się kilkadziesiąt obiektów – logistycznych, magazynowych, produkcyjnych. Ich inwestorami są m.in. 7R, Hillwood, Meble Wójcik, Autoliv czy MLP.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane