W Citibanku nadal gwiazdki i haczyki

Grzegorz Nawacki
opublikowano: 13-01-2010, 09:35

Prezes obiecywał, że bank kończy z zapisami małym druczkiem. W nowej ofercie zostały...

Koniec z gwiazdkami, haczykami i małym drukiem. Będziemy uczciwi wobec klientów — taką szumną deklarację złożył w ubiegłym tygodniu Sławomir Sikora, prezes Citi Handlowego. Najnowsza promocja banku świadczy o tym, że jak na razie nie wszystkie działy wzięły to do serca.

"Weź pożyczkę gotówkową z oprocentowaniem niższym nawet o 3 proc.! Promocja tylko do końca stycznia. Sprawdź w oddziale" — takim SMS-em kusił wczoraj bank.

Już na pierwszy rzut oka widać, że zapisów drobnym druczkiem nie brakuje — oprocentowanie niższe o 3 proc. — od czego? Zgodnie z zaleceniami wybraliśmy się do oddziału.

— Obniżone oprocentowanie pożyczki to specjalna oferta dla dobrych klientów banku. Jego wysokość ustalana jest w każdym przypadku indywidualnie i uzależniona od wielu czynników. Waha się od 10 do 20 proc. — wyjaśnił nam pracownik Citi Handlowego.

Czyli promocja jednak nie dla wszystkich klientów. A co z obiecanymi 3 proc. mniej? Żeby poznać ratę i oprocentowanie, należy wypełnić kilkustronicowy wniosek. Po 20 minutach okazało się, że w reklamie bank pomylił 3 proc. z 3 pkt proc. Pracownik wyliczył oprocentowanie na około 16 proc., a w promocji obniżył do około 13 proc. Na dodatek w standardzie kalkulacji w cenę wliczany jest pakiet ubezpieczeń — choć to plus dla banku, bo pracownik poinformował, że można z niego zrezygnować i tym samym obniżyć ratę.

Bank zapewnia, że kruczki w promocji to wpadka okresu przejściowego.

— Słowa prezesa odnoszą się do strategicznego kierunku, który obrał bank. To nasz plan na 2010 r. i traktujemy go bardzo poważnie. Przy takiej skali działalności mogą się jeszcze zdarzyć błędy, które będziemy jak najszybciej eliminować, tak jak to było do tej pory — mówi Paweł Zegarłowicz, rzecznik banku Citi Handlowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu