Czytasz dzięki

W czerwcu ceny mieszkań najbardziej spadły w...

PAP
opublikowano: 24-07-2013, 14:36

W czerwcu mieszkania na rynku wtórnym najbardziej potaniały we Wrocławiu, Gdańsku i Rzeszowie - wynika z opublikowanego w środę raportu przygotowanego przez serwis nieruchomości Domy.pl i doradców finansowych Open Finance.

Zobacz więcej

fot. Borys Skrzyński

"Ceny ofertowe mieszkań w największych miastach Polski ciągle spadają. W czerwcu były średnio o 0,4 proc. niższe niż w maju, o 3,7 proc. niższe niż przed rokiem i ponad 7 proc. niższe niż przed dwoma laty" - podkreślił szef serwisu nieruchomości Domy.pl Marcin Drogomirecki.

We Wrocławiu i Gdańsku cena metra kwadratowego mieszkania spadła w czerwcu 2013 roku, w porównaniu z czerwcem ub.r. o 6,7 proc. - odpowiednio do: 5740 zł i 5587 zł. Drugi pod względem skali spadków cen był Rzeszów (4,7 proc.) - za metr kwadratowy trzeba było tam zapłacić 4783 zł. Na kolejnym miejscu znalazł się Szczecin - tu ceny mieszkań spadły o 4,5 proc. do 4180 zł.

W czerwcu średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Warszawie spadła o 4,2 proc. wobec czerwca ub.r. i wynosiła 8259 zł.

Z analizy wynika, że ceny mieszkań w porównaniu z czerwcem 2012 roku nie wzrosły w żadnym mieście uwzględnionym w raporcie.

Według Drogomireckiego mieszkania dwupokojowe to obecnie najczęściej wybierane lokale. W raporcie uwzględniono 24 tys. 28 ofert mieszkań wystawionych w czerwcu do sprzedaży przez agencje nieruchomości i osoby prywatne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane