W czwartek przesłuchanie prezesa NBP ws. afery KNF

opublikowano: 03-01-2019, 13:39

W czwartek prezes NBP Adam Glapiński będzie przesłuchany przez prokuratorów w sprawie skandalu łapówkarskiego w KNF.

Rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik powiedziała Bloombergowi, że przesłuchanie Glapińskiego zaplanowano na czwartek.

Agencja przypomina, że w grudniu prezes NBP mówił, że bank centralny „nie ma trupa w szafie” w sprawie skandalu łapówkarskiego w Komisji Nadzoru Finansowego. Glapiński oskarżał politycznych przeciwników o wiązanie jego osoby z tymi wydarzeniami.

W połowie listopada ubiegłego roku "Gazeta Wyborcza" napisała, że w marcu ówczesny przewodniczący KNF Marek Ch. złożył korupcyjną propozycję Leszkowi Czarneckiemu, właścicielowi m.in. Getin Noble Banku. W wyniku tej publikacji Marek Ch. podał się do dymisji. Wszczęto wobec niego śledztwo w sprawie przekroczenia przez funkcjonariusza publicznego uprawnień celem osiągnięcia korzyści majątkowej przez osobę trzecią.  

Osoba Adama Glapińskiego pojawiała się w publikacjach dotyczących afery KNF w kontekście spotkania, do którego doszło już po złożeniu domniemanej oferty korupcyjnej, w którym poza ówczesnym szefem KNF i Leszkiem Czarneckim miał także uczestniczyć prezes NBP. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu