W drodze na szczyt

opublikowano: 09-02-2012, 00:00

Klasyfikacja generalna po 2011 r. i miejsca w poprzednich latach

Pierwsza nagroda: GPW

W ubiegłym roku 3. miejsce, w tym zwycięstwo. GPW bardzo szybko podbiła serca inwestorów i zdobyła uznanie specjalistów. Wysokie miejsca w rankingu to efekt bardzo dobrych not w kategoriach „kompetencje zarządu” i „relacje inwestorskie”.

Pierwsza nagroda: LPP

LPP to jedna z najstarszych giełdowych spółek w ścisłej czołówce. Odzieżowa firma odniosła wiele sukcesów w naszym rankingu (6 razy w „10” na 11 ankiet), ale jeszcze nigdy nie zwyciężyła. Dobre czasy dla dystrybutora marki Reserved (m.in.) wracają.

Druga nagroda: Cyfrowy Polsat

Cyfrowy Polsat po raz czwarty został uwzględniony w naszym rankingu. Spółka zadebiutowała na giełdzie w 2008 r. i od razu wdarła się szturmem do czołówki w naszym badaniu, zajmując trzecie miejsce. Po chwilowym spadku spółka wróciła na podium i z niego nie schodzi.

Druga nagroda: Wawel

Wawel od trzech lat zajmuje miejsca w czołowej dziesiątce, ale tak wysoko nie był jeszcze nigdy. To m.in. efekt wysokiej noty w kategorii „Jakość produktów i usług”. Jakościowo cukiernicza spółka zawsze była mocna, teraz mocno poprawiła oceny za kompetencje zarządu.

Trzecia nagroda: Cormay

PZ Cormay to jeden z giełdowych przebojów ubiegłego roku. Akcje zdrożały o prawie 180 proc. Spółka świetnie się rozwija, ma pomysł na biznes nie tylko w Polsce, ale również zagranicą. Dlatego wreszcie została doceniona przez ankietowanych.

6. City Interactive

City Interactive to kolejna z innowacyjnych spółek z czołówki rankingu, która odnosi sukcesy na całym świecie. W 2010 r. była najlepszą spółką pod względem stopy zwrotu, ale wystarczyło to do 40. miejsca. Teraz, po 20-procentowym wzroście w 2011 r., jest w czołówce.

7. Bogdanka

Lubelski Węgiel Bogdanka to jedna z najmłodszych spółek giełdowych, ale – podobnie jak w przypadku GPW – nie ma to wpływu na oceny specjalistów. W debiucie w naszym rankingu zajęła wysokie, 19. miejsce. Rok później triumfowała razem z Cyfrowym Polsatem.

8. Asseco Business Solutions

Młodszy brat Asseco Poland znów wyprzedził główną spółkę z rodziny i znalazł się w pierwszej dziesiątce (po raz pierwszy w 2008 r.). Od kilku lat spółek z grupy Asseco w czołówce nie brakuje, tylko się zmieniają. Asseco Poland było GSR 2009.

8. Getin Holding

Grupa Getin przeważnie zbiera dobre oceny. W ostatnich latach Getin Holding zamienia się miejscami w dziesiątce z Getin Noble Bankiem. W rankingu za 2009 r. Getin Noble Bank był 12., a na 9. miejscu znalazł się Holding. Rok temu Getin Noble był 7., a Holding 12.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane