W drodze na szczyt

opublikowano: 09-02-2012, 00:00

Klasyfikacja generalna po 2011 r. i miejsca w poprzednich latach

Pierwsza nagroda: GPW

W ubiegłym roku 3. miejsce, w tym zwycięstwo. GPW bardzo szybko podbiła serca inwestorów i zdobyła uznanie specjalistów. Wysokie miejsca w rankingu to efekt bardzo dobrych not w kategoriach „kompetencje zarządu” i „relacje inwestorskie”.

Pierwsza nagroda: LPP

LPP to jedna z najstarszych giełdowych spółek w ścisłej czołówce. Odzieżowa firma odniosła wiele sukcesów w naszym rankingu (6 razy w „10” na 11 ankiet), ale jeszcze nigdy nie zwyciężyła. Dobre czasy dla dystrybutora marki Reserved (m.in.) wracają.

Druga nagroda: Cyfrowy Polsat

Cyfrowy Polsat po raz czwarty został uwzględniony w naszym rankingu. Spółka zadebiutowała na giełdzie w 2008 r. i od razu wdarła się szturmem do czołówki w naszym badaniu, zajmując trzecie miejsce. Po chwilowym spadku spółka wróciła na podium i z niego nie schodzi.

Druga nagroda: Wawel

Wawel od trzech lat zajmuje miejsca w czołowej dziesiątce, ale tak wysoko nie był jeszcze nigdy. To m.in. efekt wysokiej noty w kategorii „Jakość produktów i usług”. Jakościowo cukiernicza spółka zawsze była mocna, teraz mocno poprawiła oceny za kompetencje zarządu.

Trzecia nagroda: Cormay

PZ Cormay to jeden z giełdowych przebojów ubiegłego roku. Akcje zdrożały o prawie 180 proc. Spółka świetnie się rozwija, ma pomysł na biznes nie tylko w Polsce, ale również zagranicą. Dlatego wreszcie została doceniona przez ankietowanych.

6. City Interactive

City Interactive to kolejna z innowacyjnych spółek z czołówki rankingu, która odnosi sukcesy na całym świecie. W 2010 r. była najlepszą spółką pod względem stopy zwrotu, ale wystarczyło to do 40. miejsca. Teraz, po 20-procentowym wzroście w 2011 r., jest w czołówce.

7. Bogdanka

Lubelski Węgiel Bogdanka to jedna z najmłodszych spółek giełdowych, ale – podobnie jak w przypadku GPW – nie ma to wpływu na oceny specjalistów. W debiucie w naszym rankingu zajęła wysokie, 19. miejsce. Rok później triumfowała razem z Cyfrowym Polsatem.

8. Asseco Business Solutions

Młodszy brat Asseco Poland znów wyprzedził główną spółkę z rodziny i znalazł się w pierwszej dziesiątce (po raz pierwszy w 2008 r.). Od kilku lat spółek z grupy Asseco w czołówce nie brakuje, tylko się zmieniają. Asseco Poland było GSR 2009.

8. Getin Holding

Grupa Getin przeważnie zbiera dobre oceny. W ostatnich latach Getin Holding zamienia się miejscami w dziesiątce z Getin Noble Bankiem. W rankingu za 2009 r. Getin Noble Bank był 12., a na 9. miejscu znalazł się Holding. Rok temu Getin Noble był 7., a Holding 12.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane