W Europie niewielkie zwyżki, stracił Vodafone

MOSTOSTAL ZABRZE - HOLDING S.A.
09-04-2002, 18:41

LONDYN (Reuters) - Europejskie giełdy zakończyły wtorkowe sesje zwyżkami, choć nie rosły tak znacząco jak wcześniej, ponieważ firmy z sektora telekomunikacyjnego Nortel Networks i Verizon zapowiedziały słabsze wyniki w pierwszym kwartale.

"Uczestnicy rynku są przekonani, że sytuacji gospodarcza się poprawia. Jednak wpierw chcą zobaczyć lepsze wyniki firm z sektorów takich jak bankowy czy telekomunikacyjny zanim zwiększą zakupy" - powiedział Robert Kerr, analityk z Bank of America.

Do godziny 18.35 indeks Eurotop 300 wzrósł o 0,23 procent, a Eurostoxx 50 zyskał 0,57 procent.

Akcje największego na świecie operatora telefonii komórkowej, Vodafone spadły o prawie pięć procent, ponieważ ABN AMRO obniżył cenę docelową dla walorów spółki do 149 pensów ze 180 pensów.

Traciły też inne spółki telekomunikacyjne, a także sektor paliwowy z powdu spadku cen ropy na świecie. Akcje BP przeceniono o 1,48 procent, a TotalFinaElf o 0,53 procent.

Już w środę wyniki za pierwszy kwartał opublikuje pierwsza z dużych amerykańskich spółek sektora nowych technologii - Yahoo!.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MOSTOSTAL ZABRZE - HOLDING S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / W Europie niewielkie zwyżki, stracił Vodafone