W Europie przewidywane spadki na otwarciu

Siódmy Narodowy Fundusz Inwestycyjny im. Kazimierza Wielkiego S.A.
opublikowano: 10-12-2002, 08:08

LONDYN (Reuters) - Wtorkowe sesje w Europie rozpoczną się prawdopodobnie od spadków, ponieważ inwestorzy wezmą przykład z Wall Street, gdzie tydzień zaczął się do dużych spadków. Na przebieg sesji kluczowy wpływ może mieć też fińska Nokia, która o godzinie 11.00 ma ogłosić uaktualnioną prognozę sprzedaży kwartalnej.

Citibank we Frankfurcie prognozuje, że indeks Euro Stoxx 50 straci na otwarciu 34 punktu, a frankfurcki DAX obniży się o cztery punkty.

Analitycy w Londynie prognozują natomiast, że indeks FTSE 100 straci na otwarciu 10-40 punktów, a paryski CAC-40 spadnie o 30 punktów.

W Nowym Jorku Dow Jones stracił prawie dwa procent, a technologiczny Nasdaq Composite 3,9 procent. Inwestorzy pozbywali się akcji, zaniepokojeni potencjalnymi konsekwencjami złożenia przez linie United Airlines wniosku o upadłość. Upadek UA byłby największym bankructwem w historii branży lotniczej.

W momencie zamykania giełd europejskich Dow Jones tracił 1,3 procent, a Nasdaq 2,7 procent.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Siódmy Narodowy Fundusz Inwestycyjny im. Kazimierza Wielkiego S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Europie przewidywane spadki na otwarciu